Moje dwa artykuły na łamach magazynu „Szczeciner”

4 numer "Szczecinera' wraz z dodatkiemNa rynku wydawniczym pojawił się czwarty numer magazynu „Szczeciner”. Wśród dwunastu artykułów, opowiadających różne szczecińskie i polickie historie, znalazły się dwa teksty, które łączy tematyka cmentarna.  To mój publicystyczny debiut.

Jakie dwie cmentarne historie przygotowałam?

Aby się o tym przekonać musicie sięgnąć do „Szczecinera” 🙂 Jednakże chcąc zachęcić Was do zapoznania się z pełną treścią opublikowanych artykułów, przedstawiam poniżej krótkie zapowiedzi tego o czym będziecie mogli przeczytać.

 

 1) Bramy do innego świata

Fragment spisu treści - rzut okiem na 'cmentarne' artykuły

Kamienne lub ceglane, o różnych rodzajach łuków, zdobione sterczynami, konsolkami lub mające prostą formę furty połączonej z dwuskrzydłową bramką. Mowa o bramach prowadzących na przedwojenne cmentarze. Ile zachowało się ich w Szczecinie i w jakim stanie? Gdzie znajduje się najstarsza cmentarna bramka i czy brama Cmentarza Centralnego wygląda tak samo jak przed 1945 r. ?

2) „…dalej mówią kamienie. O zachowanym nagrobku rodziny Stedtnitzów”

Lapidarium na Cmentarzu Centralnym. Fragment ułamanej płyty nagrobnej, na której można aktualnie odczytać tylko jedno nazwisko: Richard Stedtnitz. Kim był i kto spoczął razem z nim? Odpowiedź przynosi przedwojenne zdjęcie z rodzinnego albumu. Ale zaraz, zaraz … wykonano je w innym miejscu, a inskrypcja na nagrobku jest niekompletna. Podążając tym śladem nawiązałam kontakt z potomkami tej szczecińskiej familii. Z ich opowieści wyłoniła się dość smutna rodzinna historia…

Redaktor, wydawca i autorzy artykułów           Grono słuchaczy podczas premiery

Zdj. 1 – Wydawca i redaktor naczelny „Szczecinera” wraz z autorami artykułów. Wśród nich jest i moja osoba 🙂
Zdj. 2 – Grono słuchaczy podczas premiery magazynu


Zachęcam serdecznie do lektury.

Cena magazynu:  24,90 zł

Gdzie kupić: Empik (Galeria „Kaskada”) księgarnia „Sedina” (al. Wyzwolenia 97) i księgarnia „Zamkowa” (pl. Hołdu Pruskiego 3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *