Nowe śmietniki na szczecińskich cmentarzach

W ramach przemian związanych ze zmianą gospodarki śmieciowej w Szczecinie z Cmentarza Centralnego zniknęły charakterystyczne wykonane ze stalowych prętów pojemniki na odpady. Na ich miejsce pojawiło się ok. 700 nowych, czarnych kontenerów na kółkach przeznaczonych na odpady nieulegające biodegradacji. Jeszcze w tym miesiącu ma się pojawić się kolejnych 200 pojemników, tym razem na odpady zielone (biodegradowalne). Ustawione będę w różnych punktach cmentarza.

Pojawienie się nowych pojemników na śmieci miało ograniczyć liczbę dzikich wysypisk – niestety tak się nie stało. Sterty śmieci nadal można spotkać w miejscach, gdzie wcześniej stały metalowe kosze oraz w krzakach. Jak informuje Zakład Usług Komunalnych, w najbliższych tygodniach rozstrzygnięty zostanie przetarg na powierzchniowe oczyszczenie nekropolii, zaś doły stanowiące pozostałość po starych pojemnikach zostaną zasypane.

Forma nowych kontenerów oraz ich gęste rozmieszczenie nie spodobała się części osób odwiedzających cmentarz. Ciąg czarnych pojemników z otwartą klapą nie wpasowuje się estetycznie w piękno nekropolii oszpecając jej zabytkowy krajobraz.

Za opróżnianie nowych pojemników odpowiedzialne jest przedsiębiorstwo Sita Jantra, które wykonuje tą czynność dwa razy w tygodniu oraz dodatkowo na zgłoszenie pracowników Zakładu Usług Komunalnych.

Źródło informacji || Źródło zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *