(Ogłoszenie) Wystawa na Cmentarzu Centralnym „Nie umarłem/ Ich bin nicht tot”


2 sierpnia 2013 r. (piątek) na Cmentarzu Centralnym zostanie otwarta wyjątkowa wystawa „Nie umarłem/ Ich bin nicht tot”Wcześniej, przez prawie 2 miesiące oglądać ją można było w Berlinie na terenie cmentarza Friedrichswerderscher

Wystawę tworzyć będą tablice, na których zaprezentowano historię 15 Polaków pochowanych w Berlinie i 15 rodzin niemieckich spoczywających na szczecińskim Cmentarzu Centralnym, m.in. Wilhelma Meyera (architekta miejskiego), Hermanna Hakena (nadburmistrza Szczecina), Hermanna Sarana (kartografa, wydawcy przewodników i map), Georga Michaelita (chirurga), Hermanna Müllera (głównego budowniczego Domu Koncertowego), Hermanna Stromeyera (pracownika Rejencji Szczecińskiej).

Wszystkie to niesamowite historie zostały odtworzone na podstawie materiałów zebranych przez stowarzyszenie „Nasze Wycieczki”.

W skrócie:

Otwarcie wystawy: 2.08 (piątek), godz. 14.45
Termin oglądania wystawy: do 22.09.2013 r.
Miejsce: brama główna Cmentarza Centralnego
W programie otwarcia m.in spacer po Cmentarzu Centralnym z panią Alicją Witkowską ze Stowarzyszenia „Nasze Wycieczki” oraz koncert na harfolinie i gitarze akustycznej w wykonaniu Roberta Jarzębskiego.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Partnerstwo Miast Szczecin – Friedrichshain-Kreuzberg (Städtepartner Stettin e.V)  z siedzibą w Berlinie działające w kooperacji z Ev. Friedhofsverband Berlin Stadtmitte wraz z Zakładem Usług Komunalnych w Szczecinie
i Stowarzyszeniem „Nasze Wycieczki” z siedzibą w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *