Podsumowanie kwest na Cmentarzu Centralnym [2013 r.]

IMG_24921 listopada na Cmentarzu Centralnym spotkać można było kilka kwestujących grup:

– Szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej z pomocą studentów Akademii Morskiej, na utrzymanie i renowację pomnika „Tym, którzy nie powrócili z morza”.

– Stowarzyszenie Katyń, na konserwację ‘Krzyż Katyński’ i naprawienie zapadającego się chodnika przy owym pomniku (zebrano 4,1 tys. zł)

– Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

– Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmu, na kontynuację ekshumacji i identyfikacji ofiar komunistycznej bezpieki leżących na warszawskich Powązkach (zebrano ok. 16 tys. zł)

Po raz 10-ty kwestę zorganizowało także Stowarzyszenie na rzecz Cmentarza Centralnego zbierając fundusze na konserwację zabytkowych nagrobków. Ja kwestowałam po raz 6-ty 🙂 Przez te 10 lat udało się odnowić prawie 100 polskich i niemieckich nagrobków.

W tym roku do puszek Stowarzyszenia trafiło: 7.733,77 zł., 13,50 euro, 1 funtbrytyjski, 2 franki szwajcarskie i 25 centów amerykańskich. Za każdy datek serdecznie dziękuję. Środki te przeznaczone zostaną na renowację symbolicznego nagrobka polskiego nauczyciela w międzywojennym Szczecinie, działacza szczecińskiej Polonii, Aleksandra Omieczyńskiego oraz (jeśli wystarczy) wybrany nagrobek przedwojenny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *