Premiera czwartego numeru magazynu „Szczeciner”: 12 grudnia 2014 r.

 

Dwanaście interesujących historii, których wspólnym mianownikiem jest Szczecin. Ten przed i powojenny. W najbliższy piątek, 12 grudnia 2014 r. odbędzie się premiera czwartego numeru Magazynu Miłośników Szczecina „Szczeciner”.

Najlepszą zachętą do sięgnięcia po publikację jest zapowiedź samego wydawcy, który o zawartości najnowszego numeru „Szczecinera” powiedział:

„Zaprezentujemy piracką wersję historii Szczecina i dzieje przedwojennych tramwajów. Będzie można dowiedzieć się, czego dotyczył kryptonim „Seler”, jak powstał obwód welecki i kim był patron Szkoły Podstawowej nr 16. Przedstawimy dwie opowieści związane z cmentarzami oraz zbrodnię, która doprowadziła do wydania ostatniego wyroku śmierci. Odpowiemy na pytanie, skąd wzięła się łódź w Bramie Królewskiej, zajrzymy także do pudełka z rodzinnymi fotografiami. Na łamach „Szczecinera” zadebiutuje proza, a na koniec zastanowimy się, czy wybitni szczecinianie zasługują na upamiętnienie w przestrzeni miasta”.

Do magazynu dołączony jest bezpłatny dodatek „Szczecin w legendach Pomorza”, opracowany przez Jarosława Kociubę.

Magazyn Miłośników Szczecina „Szczeciner” został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin. Wydawcą „Szczecinera” jest Walkowska Wydawnictwo. Opiekę medialną nad wydarzeniem sprawuje portal www.wSzczecinie.pl.

P.S. Szczególnie polecam owe dwie opowieści związane z cmentarzami. Tak, to moje artykuły 🙂

 

W skrócie:

Co: Premiera 4-go numeru magazynu „Szczeciner”

Kiedy: 12.12.2014 r. (piątek), godz. 17.00

Gdzie: Klubokawiarnia FiKa mieszcząca się w gmachu Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego 3.

Cena magazynu: w dniu premiery – 20 zł, cena detaliczna – 24,90 zł

Gdzie kupić: Empik (Galeria „Kaskada”) księgarnia „Sedina” (al. Wyzwolenia 97) i księgarnia „Zamkowa” (pl. Hołdu Pruskiego 3)

 

Opracowano na podstawie materiałów prasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *