Relacja ze spaceru po Cmentarzu Centralnym (foto + video)

W sobotę 29 czerwca 2013 r. miał miejsce spacer po szczecińskiej nekropolii organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Cmentarza Centralnego. Poprowadzili go: Maciej Słomiński – prezes rzeczonego Stowarzyszenia oraz dr inż. Marcin Kubus z Katedry Dendrologii i Kształtowania Terenów Zieleni ZUT. Obaj Panowie opowiadali o historii cmentarza, jego układzie przestrzennym, najciekawszych drzewach i nagrobkach.

Jednym z punktów spaceru było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy nagrobku Wilhelma Meyera-Schwartau – projektanta nekropolii, który w przedwojennym Szczecinie pełnił funkcję radcy budowlanego (czyli głównego architekta miasta). Dzień wcześniej została odsłonięta tablica przy kamienicy (ul. Wojska Polskiego 63), w której mieszkał Meyer, a która to stanowi jeden z punktów na szlaku „Niezwykli Szczecinianie i ich kamienice”.

Drugim głównym punktem spaceru było odwiedzenie Kwatery Zasłużonych, która to jest po I etapie rewitalizacji. Efekt bardzo dobrze widać, a nawet i słychać 🙂 – po wielu latach z pustego dotąd basenu tryska fontanna.

Zdjęcia ze spaceru można obejrzeć klikając tutaj.

A poniżej – krótki filmik 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *