Wyszukiwarki miejsca pochówku (Szczecin i okolice)

Gdy nie pamiętamy numeru kwatery, gdzie pochowana jest bliska nam osoba, na pomoc przychodzą wyszukiwarki miejsc pochówku. Poniżej znajdziecie linki do szczecińskiej wyszukiwarki oraz kilku wyszukiwarek z okolicznych miejscowości.

(Jeśli szukacie grobu osoby zmarłej przed 1945 r. zajrzyjcie do tworzonego przeze mnie Indeksu Zmarłych)

SZCZECIN

  • Link do wyszukiwarki: klik

Szczecińska wyszukiwarka uruchomiona przez ZUK w 2009 r. obejmuje groby od 1945 r. na cmentarzach: Centralnym, Zachodnim, w Zdrojach, w Płoni, w Wielgowie, w Dąbiu, na Golęcinie (częściowo)

Szczecińska wyszukiwarka grobówJak to działa?

W podane rubryki formularza wpisujemy dane szukanej osoby. Jeśli nie pamiętamy daty urodzenia czy śmierci możemy ograniczyć się jedynie do wpisania imienia i nazwiska. Klikamy ‘szukaj’ i system pokazuje nam informację o lokalizacji grobu, bądź w przypadku większej ilości trafień, generuje listę, z której wybieramy szukaną osobę.

Uzyskujemy informację o numerze kwatery, rzędzie i numerze grobu. Jedynie w przypadku grobu na Cmentarzu Centralnym zaznaczony on jest na planie nekropolii, a po kliknięciu na daną kwaterę pokazuje nam trasę jak najszybciej i najłatwiej dojść do grobu.

Dodatkowo system umożliwia wprowadzenie wpisu pamiątkowego, załączenie zdjęcia. A od 2011 r. aplikacja dostępna jest w wersji na telefon komórkowy i tablet.

Co, jeśli nie znaleźliśmy szukanej osoby?

Możliwości są dwie. Albo nie wprowadzono jeszcze jej danych do wyszukiwarki, co tyczy się zwłaszcza najstarszych grobów, albo zrobiono to błędnie, np. przekręcono nazwisko. Zauważyłam także, że zdarzają się źle podane numery kwater. Błędy można jednak zgłaszać mailowo do ZUK-u. (zmiany.danych.zuk@um.szczecin.pl).

 

OKOLICE SZCZECINA (bliższe i dalsze)

1. CHOJNA – wyszukiwarka systemu GROBONET (rozbudowane moduły, np informacje na temat numeru kwatery, rzędu i numeru grobu zmarłego, lokalizacja grobu na mapie, zdjęcie grobu, możliwość dodania życiorysu, zapalenie wirtualnego znicza, zamówienie kwiatów lub znicza do grobu).Tak prezentuje się system wyszukiwarki grobów GROBONET

Wyszukiwarka obejmuje dwa cmentarze komunalne oraz wojenny cmentarz radziecki w Chojnie, a także kilkanaście cmentarzy w miejscowościach położonych na terenie gminy Chojna.

  • Link do wyszukiwarki: klik

2. GOLENIÓW – wyszukiwarka obejmuje cmentarze całej gminy. System podaje informacje na temat numeru kwatery, rzędu i numeru grobu zmarłego. Po jej formie wnioskuje, że w przyszłości będzie bardziej rozbudowana.

  • Link do wyszukiwarki: klik

3. GRYFINO – wyszukiwarka obejmuje cmentarze komunalne tylko miasta Gryfino. System jest taki sam jak szczeciński.

  • Link do wyszukiwarki: klik

4. NOWOGARD i okolice

Dwie odrębne wyszukiwarki obejmujące cmentarz komunalny w Nowogardzie oraz kilka cmentarzy w miejscowościach położonych na terenie gminy Nowogard.

  • Link do wyszukiwarki: klik (Nowogard)
  • Link do wyszukiwarki: klik (okolice Nowogardu)

5. P0LICE – wyszukiwarka jest częścią gminnego portalu mapowego, uruchomiono ją dosłownie na dniach. Obejmuje cmentarze całej gminy Police. System podaje informacje na temat numeru kwatery, rzędu i numeru grobu zmarłego.

  • Link do wyszukiwarki: klik

6. STARGARD Szczeciński – wyszukiwarka systemu GROBONET (rozbudowane moduły, np informacje na temat numeru kwatery, rzędu i numeru grobu zmarłego, lokalizacja grobu na mapie, zdjęcie grobu, możliwość dodania życiorysu, zapalenie wirtualnego znicza, zamówienie kwiatów lub znicza do grobu). 

Wyszukiwarka obejmuje tylko miasto Stargard Sz-ński.

  • Link do wyszukiwarki: klik

2 thoughts on “Wyszukiwarki miejsca pochówku (Szczecin i okolice)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *